OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Bilgi Çağı Koleji
İlİstanbul
İlçeSultanbeyli
Adresi Mehmet Akif Mahallesi C. Dudayev Sok.No:7
Telefon02164960976
E-Postabilgi@bilgicagi.k12.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder
Tarihçe
 
 
1994 yılında Hüseyin Atilla ŞENER’İN öncülüğünde kurulan Çağrı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd Şti, aynı yıl Özel Bilgiçağı İlköğretim Okulu'nu açmak suretiyle eğitim-öğretim hizmetlerini başlatmış oldu.
 
Özel Bilgiçağı Okullarının kurucularından, aynı zamanda okulumuzun ilköğretim müdürü olan Ahmet Cüneyt ŞENER, Boğaziçi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği Bölümü mezunu olup eğitim hizmetlerine öğretmenlikle başlamış ve bugüne kadar gerçekleştirdiği bütün faaliyetlerinde öğretmen kimliğini hep ön planda tutmuştur. Öğretmenliğe 1993 yılında adım atan A. Cüneyt ŞENER, okulculuk hayatına 1994 yılında Sultanbeyli’de başlamıştır.
 
Okulumuz, Sultanbeyli’de açılan ilk özel okuldur. Yola 57 öğrenci ile başladı. 2550 m2’lik alan üzerinde yer alan Özel Bilgiçağı İlköğretim Okulu ve Lisesi, 372 öğrenci kapasiteli, 6 katlı ve 16 dersliklidir. Eğitim teknolojisinin son yeniliklerine göre donatılan sınıflarda bilgisayar, akıllı tahta ve dijital içerik sistemleri yer almaktadır.
 
Okulumuz, insanî değerlere önem veren, bilgili, görgülü, erdemli, başarılı ve bilinçli bireyler yetiştirmek üzere, eğitim-öğretime Eylül 1994 yılında anasınıfı ve ilköğretim okulu olarak başlamıştır. Önce Özel Sultanbeyli İlköğretim Okulu olarak faaliyete başlayan okulumuz daha sonra 2000–2001 yılından itibaren Özel Bilgiçağı adını alarak emin adımlarla bu güne kadar faaliyetine devam etmiştir.
 
2000-2001 Eğitim-öğretim yılında İçerenköy, 2009-2010 Eğitim-öğretim yılında Ataşehir Bilgiçağı Mavi Balon anaokullarımız faaliyete geçmiştir. 2013-2014 Eğitim-öğretim yılında Ümraniye Bilgiçağı Koleji, bünyesinde anaokul, ilkokul ve ortaokul olarak faaliyete geçecektir. 


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.